Short History

Tallinna Läänemere Gümnaasium (65.Keskkool) avati 1. septembril 1989. aastal.
Esimesel õppeaastal oli koolis 34 klassikomplekti 1113 õpilasega.
Esimese koolikella andis Jelena Gapjanova (1999/2000 õa abiturient).

Kõige suurem õpilaste arv - 2311 oli 1994/95 õppeaastal. 1995/96, 1996/67 õppeaastal oli koolis 75 klassikomplekti. 1991 – 1995 töötas kool kolmes vahetuses.

1995 a. märtsist alates töötavad algklassid Kihnu 3 asuvas lasteaia majas, mis on kohaldatud tööks kooliklassidele.

27.03.1998. aasta Tallinna Linnavalitsuse määrusega nr.19 nimetati Tallinna 65. Keskkool ümber Tallinna Läänemere Gümnaasiumiks.

Kooli direktorid:
1989 – 1996    Ivan Vassiljev
1996 – 1999    Jevgeni Karavajev
1999 –           Valeri Novikov

1991

  • Korraldati KVN õpetajate ja vanemate klasside õpilaste võistkondade vahel.
  • Alustati ainenädalate läbiviimise traditsiooni.

1993

  • Alguse sai vastlapäeva tähistamise traditsioon .
  • Ilmus koolileht “Meie Aeg”.
  • Korraldati esimene klassidevaheline KVN.

1994

  • Loodi kooli õpilasomavalitsus.
  • Alguse sai “rebaste ristimise” pidude traditsioon.
  • Esimest korda tähistati Valentinipäeva.

1995

  • Tööd alustas kooliraadio.
  • Loodi kooli mälumängu võistkond.

1996

  • 1996.a alates töötab koolis skautide klubi.
  • Kooli laulukoor osales “Kevad 96” festivalil.
  • Kooli võistkond osales KVN-i mängus Vene Kultuurikeskuses.
  • Kooli jalgpallivõistkond sai minijalgpallis 1.koha.

1997

  • Avati esimene arvutiklass.
  • Alguse sai aasta kõige aktiivsema abituriendi konkursi korraldamise traditsioon. Esimese tiitli sai Viktoria Tajaševa.

1998

  • Ehitati tantsusaal ja sisustati kirjandustuba.
  • Kooliteater „Serpantin” osales kooliteatrite festivalil Narvas.
  • 5.-6. klasside võistkond sai rajooni matemaatikaturniiril 1.koha.
  • Aasta kõige aktiivsema abituriendi tiitli sai Jelena Taranšinskaja.

1999

  • Meie kooli õpilane Jegor Gužvin saavutas rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil Itaalias 1.koha.
  • Meie kooli õpetaja Olga Astahhova sai “Aasta õpetaja” tiitli.
  • Meie kooli sakautide rühm saavutas ülevabariigilisel skautide oskuste võistlustel 1. koha. Toimus suvelaager Šveitsis.
  • Õpetajad O.Astahhova, L.Minajeva, M.Mets, S.Logussova, T.Lapotškina, J.Fomina ja L.Šaraja said “Vanemõpetaja” nimetuse.
  • Ilmus esimene Kooli Infoleht (“ШИГ”), tiraažiga 50 eksemplari.
  • Aasta kõige aktiivsema abituriendi tiitli sai Anna Sapronenko.
  • Kool osales Kanada-Soome-Eesti ühises keelekümblusprojektis.

2000

  • Avati 1. keelekümblusklass.
  • 3.-4.klasside võistkond saavutas Liikluseeskirjareeglite viktoriinil 1.koha.
  • Avati avati Internetis kooli kodulehekülg.
  • Avati teine arvutiklass.
  • Töötati välja kooli sümboolika: lipp, embleem, hümn, õpilaste ja õpetajate päevikud, aukirjad ja tänukirjad õpilastele, õpetajatele ja lastevanematele.
  • Ülelinnalise klubi “Mis? Kus? Millal?” võistlustel tuli kooli võistkond võitjaks.
  • Aasta kõige aktiivsema abituriendi tiitli sai Aleksei Aljošin.

2001

  • Viidi läbi esimene tasuline telklaager projekti “Koolilaager” raames.
  • Avati raamatukogu kompleks koos lugemissaaliga.
  • Alguse sai tasuta bussiekskursiooniga premeerimise traditsioon, mille saavad kooli aktiivsemad klassid.
  • Kooli mudellennuring osales ülevabariigilstel võistlustel “Aerokevad”, kus saavutati 3.koht.
  • Kooli külastas peaminister Mart Laar.
  • Aasta kõige aktiivsema abituriendi tiitli sai Jelena Majakova.

2002

  • Esimest korda alustati õppetööd ühes vahetuses.
  • Kooli raamatukogu saavutas ülelinnalisel ülevaatusel 1. koha.
  • Keelekümblusõpetaja Maire Kebbinau sai “Hea õpetaja” tiitli.
  • Keelekümblusklasse külastas Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel.
  • Tööd alustas kooli bardide lauluklubi “Trammvai”.
  • Suvisel koolivaheajal viidi läbi esimene linnalaager 1.-4.klassdie õpilastele.
  • Aasta kõige aktiivsema abituriendi tiitli sai Ilja Šmatov.

2003

  • Kool saavutas ülelinnalisel kavlifikatsiooniauhinna konkursil “Parima huvitegevusega kool” 1.koha.
  • 6.-9.klasside jalgpalli võistkond saavutas linnas 1.koha.
  • Meie kooli õpilane Dmitri Derkatš sai vabariiklikul füüsikaolümpiaadil Tartus 1.koha.
  • Alustati õpetajate kvalifikatsiooniauhindade jagamist neljas nominatsioonis: “Parim klassijuhataja” – L.Šijan, M.Bulkina; “Parim ringijuht” – L.Datsjuk, A. Škvorova; “Parim metoodiline töö” – V.Turajeva; “Kooli arengutegevuse eest” – M.Kebbinau.
  • Alustas tööd tantsustuudio “Uus põlvkond”.
  • Meie kooli õpilane Darja Antipina saavutas 1.koha linna joonistusvõistlustel “Toompea päevad” ürituste raames.
  • Kooli külastas Eesti haridusminister Toivo Maimets.
  • Meie kooli õpilased Ksenia Tolmassova, Anna Gladkihh, Anastassia Zemtšihhina saavutasid vabamaadluse võistlustel Soomes 1.koha.
  • Aasta kõige aktiivsema abituriendi tiitli sai Linda Poldneva.

2004

  • Avati autahvel.
  • Kooli mudellennuring saavutas ülevabariigilstel võistlustel 2.koha.
  • Meie kooli õpilane Dmitri Derkatš esindas Eestit rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil Lõuna-Koreas.
  • Kooli skaudid saavutasid vabariiklikel võistlustel 1.koha. Toimusid suvelaagrid Austrias ja Soomes.
  • Kooli kvalifikatisooniauhindade võitjad on:“Parim klassijuhataja” – I.Motšalova, M.Mets, O.Tšimbur; “Parim ringijuht” – S.Logusova, A. Gudanova; “Parim metoodiline töö” – J.Dotsenko; “Kooli arengutegevuse eest” – J.Rõbalko.
  • “Vanempedagoogi” nimetuse said: O.Astahhova, M.Mets, M.Kebbinau, S.Logussova.
  • Meie kooli direktor V.Novikov sai “Aasta õpetaja” tiitli.
  • Meie kooli õpetaja M.Mets sai “Hea õpetaja” tiitli.
  • 10.-12.klasside võistkond saavutas jalgpallis 2.koha.
  • Koolis alustas tööd E-kool.
  • Kooli malevõistkond saavutas Lasnamäe turniiril 1.koha.
  • Kooli külastas rahvastikuminister P.-E.Rummo.
  • Töötati välja kooli logoga lipsud.
  • Meie kooli õpilane Anna Stotskaja (9.kl.) sai “Vene kaunitar Eestis” tiitli.
  • Meie kooli õpilane Valentina Gribova (11.kl.) saavutas vehklemise Maailmameistrivõisltlustel 2.koha.
  • Kooli külastas tuntud vene dramaturg A.Duhhovskoi.
  • Aasta kõige aktiivsema abituriendi tiitli sai Mihhail Timošenko.

2005

  • Meie kooli õpilane (9.kl.) Jekaterina Voznjuk saavutas vabariiklikul etlejate konkursil 1.koha.
  • Meie kooli vokaal-instrumentaalansambel “Nakovalnja” saavutas linna kooliansamblite konkursil 2.koha.
  • Valmis helisalvestusstuudio.
  • Kool osales “Parim venekeelne kool välismaal” konkursil Moskvas ning sai laureaadiks.
  • Kooli kvalifikatisooniauhindade võitjad on:“Parim klassijuhataja” – T.Karavajeva, A.Rutberg, A.Sele, N.Grigorjeva; “Parim ringijuht” – R.Heidmets, V.Veresenko; “Parim metoodiline töö” – JV.Turajeva; “Kooli arengutegevuse eest” – R.Virga.
  • Meie kooli õpetaja M.Mets sai “Aasta õpetaja” tiitli.
  • Esmakordselt korraldati väljasõidu seminar-laager gümnaasiumiklasside õpilastele ja klassijuhatajatele.
  • Esimest korda valiti kooli õpilasomavalitsuse president.
  • Aasta kõige aktiivsema abituriendi tiitli sai Olga Marinitš.

2006

  • Füüsika-aastale pühendatud ürituste raames külastas kooli Ene Ergma.
  • Meie kooli õpilane  Aleksandra Reznova (2.kl) saavutas vabariiklikul joonistuste võistlusel „Maa värvid“ 1. koha.
  • Meie kooli õpilane Jekaterina Voznjuk (11.kl)  saavutas Tallinna linna sõnakunsti konkursil 1.koha.
  • Tantsustuudio „Uus põlvkond“ osales Moskvas rahvusvahelistel tantsuvõistlustel ning tulid laureaatideks.
  • Meie kooli õpilane  Marina Jeroš (9.kl) osales Balti riikide vahelisel essee konkursil „Lapse õigused“ ning saavutas 3.koha.
  • 2006-2007 õppeaastal olid kõik kooli üritused seotud teemaga „Ajaloolised paigad ning mälestised“, millega seoses avati klubi „Hansa noored“.
  • Kooli skaudiklubi käis rahvusvahelistes lastelaagrites Kaliningradis ja Uuralis.
  • Kooli kvalifikatisooniauhindade võitjad on:“Parim klassijuhataja” – L.Norit, N.Vatolina, L.Kapustina, N.Neudahhona; “Parim ringijuht” – J.Podorvanov ja I.Andrejeva; “Parim metoodiline töö” – S.Paks, M.Mets ja J.Dotsenko; “Kooli arengutegevuse eest” – S.Logussova, I.Ževnjak ja S.Savoško.
  • Kooli presidendiks valiti Janis Kiziridi.
  • Aasta kõige aktiivsema abituriendi tiitli sai Juri Aksjonov.

2007

  • 9.b klassi võistkond osales Tallinna linna konkursil „Infojaht“ ning sai 3.koha.
  • Osalemine rahvusvahelises projektis „Planeedi erudiidid“. 11.a klassi võistkond saavutas 4.koha.
  • Osalemine linnaosa viktoriinil „Tean kõike“ (9.v klass) – 1.koht.
  • Vabariiklikel skautide võistlustel saavutasid meie kooli skaudui 1. koha.
  • Tallinna linna modelleerimisvõistlustel saavutasid meie kooli õpilased 2. koha.
  • „Suured teod Tallinna noortele ja Tallinna noortele suured teod“ konkursil osalemise eest said skaudid aukirja.
  • Meie kooli mudilaskoor  käis koolinoorte laulu- ja tantsupeol.
  • Kool võitiss ülelinnalisel kavlifikatsiooniauhinna konkursi “Parima integratsioonialase tegevusega kool”.
  • Kooli kvalifikatisooniauhindade võitjad on:“Parim klassijuhataja” – S.Butuzova ja I.Žuravljova; “Parim ringijuht” – M.Vint; “Parim metoodiline töö” – S.Logussova; “Kooli arengutegevuse eest” – J.Gekht.
  • Kooli külastas rahvastikuminister U.Palo.
  • Aasta kõige aktiivsema abituriendi tiitli sai Andrei Kovaljov.
  • Kooli presidendiks valiti Deniss Karamõškin.
  • Tallinna Aasta Õpetaja - R.Heidmets