9. klasside õpilaste ekskursioon Riigikogusse.

Linnaprojekti "Minu riik" raames külastasid Tallinna Läänemere Gümnaasiumi 9. klasside õpilased jaanuaris 2016.a. Riigikogu.

Fuajees võttis meid vastu giid. Hoonesse sissenemiseks pidime läbima samasuguse range isikliku kontrolli nagu lennujaamas. Kõigil tuli ükshaaval esitada isikut tõendav dokument ja näitdata oma isiklikke asju. Aeganõudev protseduur pani meid mõistma, et selles majas on tegevus korraldatud nagu täikasvanute maailmas.

Jätsime oma välisriided garderoobi ja giid juhatas meid otse istungisaali, kus Riigikogu võtab vastu seadusi ja otsuseid ( otsustab, nimetab, kehtestab, kuulutab, lahendab... ) Ekskursioon toimus loomulikult riigikeeles. Meile jutustati ka selle hoone ajaloost ja natukene arhitektuurilistest iseärasustest. Saime teada, et Riigikogu liikmete arv on 101, kuidas toimuvad istungid, hääletamine, kus asuvad riigikoguliikmete, külaliste ja pressiesindajate istekohad.

Seejärel tegime jalutuskäigu mööda pikki koridore ja nägime teisi avaraid saale ja kabinette. Muljet avaldasid uhked laelühtrid, põrandavaibad, seinasuurused peeglid ning tuntud poliitikute portreed seintel.

Pärast jalutuskäiku viidi meid ühte suurde külalisteruumi. Seal jagati kätte küsimustikud ja oli vaja vastata küsimustele. Õnneks ei olnud need üldse keerulised. Küsimuste abil taheti saada tagasisidet ehk kontrollida, mis meile kuuldust meelde jäi.

Lõpetuseks toimus huvitav kohtumine saadiku Andres Anvelt`iga. Saadik rääkis endast, poliitikast, vastas meie küsimustele ning oli lahkelt nõus meiega mälestuseks ka pildile jääma.

Lahkusime Riigikogust rahulolevalt, sest ekskursioon oli kasulik ja huvitav.

Autor: 9.V kl õpilane - Kati Sarapik

20160122 143826  20160122 154144  20160122 155008