Skautide talvelaager

5. – 7.veebruaril toimusid kolmandat korda talvepealinnas Otepääl skautide Talimängud. Need on võistlused, millest võtavad iga kahe aasta tagant osa nii eesti- kui venekeelsed skautide rühmad. Esmakordselt toimusid ühised mängud 1999. aastal.

Osavõtjaid oli seekord 120. Meie võistkond oli 36 liikmeline.“Siilide“ lipkond tuli võitjaks – 1. koht.

Võistlused kestsid kolm päeva.Saabumise päeval toimus pidulik mängude avatseremoonia. Samal päeval näitasid osalejad oma oskusi laulu-, tantsu- ja huumorižanris.Teisel päeval toimus matkamine ning kõigil skautidel tuli demonstreerida oma oskusi   lõkke süütamises, laskmises, taimede tundmises jms.

Startis 18 võistkonda.Teiseks meie võistkonna  saavutuseks oli  nooremate skautide - „Huntide“ lipkonna 7.koht.Nende pärast meil on väga hea meel! Tublid!

Matk kestis kella kümnest hommikul kuni kella viieni õhtul. Päästeameti töötajad  korraldasid lastele väga õpetliku esmaabi kursuse. Muidugi õnnestus lastel ka natuke puhata ja talvepealinna talvemõnusid nautida: lumerõngaga mäest alla sõita. Meele tegi rõõmsaks väga ilus talveilm ja maaliline loodus.

Samal õhtul osaleti veel erinevates töötubades ja toimus diskoõhtu.

Pühapäeva hommikul meie vanemad skaudid korraldasid lõbusa tantsulise hommikuvõimlemise, mis koosviibijatele väga meeldis. Seejarel toimus võitjate autasustamine ja ärasõit.

Sellised olid  tänavused Talimängud.

Autor: Dmitri Sajutinski, 11.kl    

1VJroMOjF0I  r9rz4LmJnxk  36S98A7NR24   Ttpdvfx1M