Hansalinnade festival

29.märtsil 2016 toimus koolis Hansalinnade festival, mis pühendati ülemaailmsele Läänemere päevale. See üritus toimus koolis esmakordselt viis aastat tagasi. Vaatajad alustasid reisi ühe kaupmehe kodust, kes kaubanduse edendamiseks lõi suhteid ja sõlmis lepinguid teiste linnade kaupmeestega. Kõik osalejad said reisimise ajal külastada  keskaegseid Euroopa linnu: Hamburg, Bremen, Turku, Tartu, Pihkva, Edinburg, Gdansk jt. Linnades tutvustati nende ajalugu, vaatamisväärsusi, esitati laule ja tantse. Suurepärane oli 5.a klassi tehtud Pihkva linna esitlus! Nad oskasid väga hästi laulda vene rahvalaulu “Kalinka” ja  tantsida rahvatantsu. Meeldejääv oli 5.b klassi šotitüdrukute esinemine. Huvitavalt esinesid 6.b klassi õpilased, tutvustades Gdanskit. Iga linna tutvustajad valmistasid veel mõne rahvusliku maiustuse ning kõige suuremaks üllatuseks oli mustikakook, mille küpsetasid 6.g klassi õpilased (paljud tahtsid retsepti saada) “Giidid- kaupmehed” (10. klassi õpilased) juhatasid reisijaid pidevalt õigele teele,  suunates neid mõne lõbusa jutustuse või naljaga järgmisesse linna. Täname kõiki kaasosalejaid! Suur tänu eredate esinemiste eest 5.a; 8.a; 6.a; 5.b; 6.b; 7,b; 5.g; 5.b; 7.a õpilastela ja õpetajatele! Täname festivali korraldajat - Svetlana Logussovat! Loodame viie aasta pärast uuele kohtumisele. Autorid: 11.klassi õpilased - J.Podgorneva, E.Antonova.

ganza  ganza 1  ganza 2  ganza 3  ganza 4  ganza 5  ganza 6  ganza 7 ganza 8  ganza 9