2.B klassi õpilased vanalinna ekskursioonil

12.aprillil 2016 käis 2.B klass väga huvitaval vanalinna ekskursioonil.

Kohtusime giidi Jelena Matojaniga  Raekoja platsil. Siin jutustas giid lastele, kui tähtis oli Raekoda linnaelanike jaoks keskajal. See ehitati linna valitsejate nõupidamiste hooneks ning ta on juba 612 aastat vana. Raekoja torni tipus pöörleb ja valvab linna väsimatult, ilma magamata ja puhkamata juba sadu aastaid tuulelipp Vana Toomas. Peaaegu 700 aastat sumises Raekoja platsil turg. Tähtsad kaupmehed

laotasid laiali oma meretaguse kauba. Mõned käsitöölised valmistasid siinsamas osavalt oma tooteid. Kerjused nurusid armuande. Raekoja platsil korraldati linnarahvale igasuguseid meelelahutusi ja etendusi.

Meie ajal toimuvad Raekojas pidulikud vastuvõtud, kohtumised, autasustamised, antakse kontserte.

Raekoja platsi keskel asub ümmargune kivi - kompass ehk nullmeridiaan. Usutakse, et, kui täiskasvanud inimene seisab selle peal ja näeb loetleda viie torni tippu, võib ta mõtelda ühe soovi, mis kindlasti täitub. 2.B lapsed mõtlesid ka oma soove, aga tornide tippe lugeda ei saanud… Loodame siiski, et kõik laste soovid täituvad!

Raekoja platsilt suundusime mööda kitsaid tänavaid Niguliste kirikusse, kus nägime Bernt Notke tuntud maali “Surmatants” ja saime teada, millest see jutustab. Kõndisime Taani kuninga aiast läbi ning jõudsime  Neitsitorni juurde. Giid jutustas lastele mitu legendi tornis elavatest kummitustest. Lapsed ronisid mööda kõrgeid trepiastmeid üles ja  imetlesid suurepärast vaadet vanalinnale. Seejärel kogunesime kõik Lühikese Jala vaateplatsile ja läksime koos Rataskaevu tänavasse. Siin rääkis  giid meile  kaevus elavast Näkineiust, Ülemiste vanakesest ja teisi huvitavaid linnalegende.

Lõpetasime ekskursiooni Raekoja platsil. Me oleksime rõõmuga edasi jalutanud ja kuulanud veel giidi huvitavaid jutustusi Tallinna vanalinnast, aga saabus aeg kooli tagasi minna.

Oma kodulinna sedaviisi tundma õppida on alati huvitav ja kasulik. Täname kõiki ekskursiooni korraldajaid ning abivalmis vanemaid!

Autor: Natalja Grigorjeva, 2.B klassi õpetaja

Vanalinn 053  Vanalinn 087  Vanalinn 092  Vanalinn 113