Mängisime teatrit

25.mail 2016. a toimus “Lindakivi” Kultuurikeskuses Tallinna koolide 1.- 4. klassi õpilaste 10. Teatrifestival. Sellest võtsid osa Tallinna Linnamäe Lütseum, Lasnamäe Gümnaasium ja Maardu Gümnaasium, Lasnamäe Vene Gümnaasium, lasteteater “Kukarjamba” ja teatristuudio “Solaris”. Tallinna Läänemere Gümnaasiumi õpilased osalesid  traditsiooniliseks saanud festivalil esmakordselt. Esinemiseks  valmistas  4.a klass  õpetaja V.Veressenko juhendamisel ette K.Tšukovski luuletuse “Tarakan” teatraliseeritud versiooni.  Lavalt kõlanud rõõmsad, iroonilised ja imestust väljendavad, aeg-ajalt isegi raevukad  jutustajate (Lera Folvarskaja ja Katja Karamnova) hääled tõid elevust saali. Laval käis lõbus trall. Kuid mõne hetkega muutus kõik ning muretult lõbutsenud loomad seisid  ootamatult silmitsi hirmuäratava Tarakaniga (Aleksandr Vassa), kes jõllitas neid kurja pilguga ja liigutas ähvardavalt oma pikki vurrusid. Kõik loomad hakkasid teda kartma ja langesid masendusse. Isegi võimas Jõehobu (Jevgeni Stepukov) ei suutnud õhutada loomi  “hirmsale hiiglasele” vastu hakkama. Nördinud kängurud (Nastja Burlakova ja Ksenija Pavlenko) üritasid, aga ka nemad ei pannud loomi tegutsema. Sündmuskohale lennanud väike varblane (Katja Karabelnikova) oli ainuke, kes Tarakani ei kartnud  ning ilma liigse jututa lõi teda nokaga, näidates sellega, et tähtis on tegutseda, mitte karta ja väriseda. Tegevus lõppes loomade valju rõõmuhüüdega ning nad naersid ja tantsisid Makarena laulu saatel. 4.a klassi esinemine meeldis nii vaatajatele kui festivali korraldajatele. Laste esinemine nomineeriti “Parimaks massistseeniks”. Esinejatele kingiti kutsed Nuku- ja Noorsoo Teatri etendusele ja suur magus auhind. Täname 4.a klassi õpilasi ja õpetaja - V.Veressenkot huvitava esinemise eest!

1 TLgMe8tY  7hQ2gf h4VY  DJT49S2jBqE  xs2pgq6zWEw