Kodanikupäev

Kodanikupäeva tähistamise raames toimusid 24. ja 25. novembril kohtumised huvitavate inimestega, kelle armastus oma töö vastu on tihedalt seotud isamaa-armastusega. 24. novembril kohtusid enamus 7.-8. klasside õpilasi juhendaja, tuntud raadiohääle ja lihtsalt huvitava inimese Aleksei Turovskiga. Aleksei Turovski õppis Tartu Ülikooli zooloogia osakonnas, samuti õppis ka keemiat. Alates 1972 aastast töötab Aleksei Tallinna Loomaaias. Peale selle töötab õppejõuna Tartu ja Tallinna ülikoolides. Ta on mitmete raamatute ja artiklite autor. Raadiohäälena töötab ta raadios “Kuku”, tehes saadet “Loomult loom”. Tema loengus saime teada palju huvitavat. Näiteks seda, et Läänemeri on kõige noorem meri maailmas, et on olemas head ja halvad parasiidid ja mis juhtub kui läbi torgata ämblik. Kõige enam jäi meelde mõte, et see uskumatult positiivne inimene peab end õnnelikuks, sest ta on kogu oma elu tegelenud sellega, mis teda tõeliselt paelub. Isegi kõik tema hobid on seotud tema erialaga. Ta uurib, kasvatab ja kaitseb loomi, õpetab lapsi ja õpetajaid. Ta on veendunud, et õpiprotsess peab olema selline, kus iga õpilane oleks vaimustatud ning elevil. 25. novembril kohtusid 10-12. klassi õpilased Euroopa meistriga vehklemises - Irina Embrich. See kohtumine toimus meie kooli direktori Denis Aleksandrovitshi eestvedamisel. Kohtumist juhtis meie kooli ajalooõpetaja Vadim Rõuk. Nädal enne andis ta 12. klassi õpilastele koduse ülesande: läbi mõelda külalisele esitatavad küsimused. Küsimusi tuli palju. Peale tema saavutuste soovisid lapsed teada treeningute tingimusi ja tulevikuplaane, samuti uuriti kuidas ta võistlusteks valmistub ning milliseid ebatavalisi situatsioone on võistlustele sõites juhtunud. Irina Embrich jagas meeleldi oma sportlaskarjääri muljeid, rääkis oma saavutustest, ebatavalistest olukordadest, kuidas tuleb toime võistluste eelse ärevusega ning samuti ütles, et lapsepõlves seisis ta valiku ees, kas tegeleda iluvõimlemise või vehklemisega, valik langes vehklemise kasuks. Täna tegeleb Irina Embrich lisaks võistlustel osalemisega ka laste õpetamisega.     Kohtumised toimusid positiivses õhkkonnas. Sellised kohtumised laiendavad silmaringi, motiveerivad ennast arendama ja õppima. Autorid: Pegina Mihhailova (8 “V”), Darja Ivahnenko (10) ja Anastasia Lokteva (11. klass)

день гражданиина  день гражданина 2