Projekt “Tuntud ja tundmatu Eestimaa. Rahvuspargid ja looduskaitsealad”

Tallinna Läänemere Gümnaasiumi 4.-5. klassi õpilastel on sellel õppeaastal võimalus osaleda projektis “Tuntud ja tundmatu Eestimaa. Rahvuspargid ja looduskaitsealad”, mille käigus külastatakse looduskauneid Eestimaa paiku järgnevalt: 20.09. Matsalu rahvuspark. 11.10. Soomaa rahvuspark. 07.11. Ida-Viru maakond ja Kurtna järvestik, 13.12. Lahemaa rahvuspark. Projekti koolipoolsed korraldajad on õpetajad Svetlana Ovtšarova ja Svetlana Butuzova. Olete oodatud osalema.

20.09. reis Matsalu rahvusparki.

Laupäeva varahommikul asus bussitäis 4A, 4V, 4G, 5B, 5G õpilasi koos õpetajatega ja giid Andreiga teele. Reisisihiks Matsalu rahvuspark. Esimene peatuspaik oli Matsalu Looduskeskus, mis asus Lihula lähistel Penijõe mõisas ja tutvustab rahvuspargi loodust ja ajalugu. Kuulasime linnuhääli ja tutvusime nende rändega. Elamuse pakkus Arne Aderi, Sven Grünbergi ja Fred Jüssi koostöös valminud esitlust "Elu Matsalus jääst jääni"! Tippprofesionaalide tööd kogeda on nauding!

Edasi viis teekond meid Suitsu vaatetorni, kus kõigil soovijatel oli võimalus 21 meetri kõrguselt heita pilk Matsalu siselahele, rooväljadele ja vanadele rannakarjamaadele.

Reisi üks tipphetki oli paadisõit roostikus. Linde nägime küll vähe, aga sillerdav vesi, hea ilm ja kaunis vaatepilt jääb kauaks meelde.

Seejärel maitsev lõunasöök trahteris Birgit.

Ja ootaski meid Salevere matkarada ja Silmaallikas. Silmaallikal olevat legendi järgi raviv ja noorendav võime. Muidugi pesime ka meie oma silmi ja täitsime veepudeleid nii, et ka kodused said tervendatud.

Matsalu rahvuspargi kodulehel on lause: “Loodusel on sinu jaoks aega…” Me kogesime seda. Aitäh!

Merje Kallas

Ekskursioonil osaleja