Tatjana Baum-Valgma, Tallinna Läänemere Gümnaasium -Tallinna aasta õpetaja 2014

Tallinn tänas õpetajaid galaõhtuga Nordea Kontserdimajas

3. oktoobril 2014 toimus Nordea Kontserdimajas õpetajate päeva pidulik auhinnagala ja kontsert, millega Tallinn tänas ja tunnustas oma parimaid pedagooge. Autasustati üleriigilise konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ Tallinna parimaid ning Tallinna Haridusameti konkursside võitjaid.

Galaõhtule on palutud tuhat haridustöötajat. Nii suur tänusündmus õpetajatele toimub pealinnas esmakordselt. Oma õpetajaid said tunnustamiseks esitada kõik Tallinna haridusasutused. See õhtu on kolleegide, linna, õpilaste ja lapsevanemate tänuavaldus neile tehtud töö eest.

Konkurssidele esitasid nii õpilased, lapsevanemad kui ka direktorid kokku enam kui 170 kandidaati. Tallinna Haridusameti, alusharidusjuhtide ja koolijuhtide ühenduste ning haridustöötajate ametiühingu esindajatest koosnenud komisjon valis välja 21 pedagoogi, kes esitati tunnustamiseks riigi tasandil, samuti kaks aasta haridusteo nominenti.

Lisaks riikliku tasandi kategooriatele tunnustab Tallinn innovaatilisi ja noori õpetajaid ning Tallinna aasta õpetajaid. Tänati ka tööjuubeleid tähistavaid direktoreid.

Auhinnad andsid üle Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, haridusameti juhataja Andres Pajula ning haridustöötajate ametiühingute liidu esimees Evi Veesaar.

Tänuõhtut korraldas Tallinna Haridusamet koostöös Gustav Adolfi Gümnaasiumiga.

Kontsertprogrammi sisustasid Direktori bänd ning mitmed noored andekad lauljad Led Zeppelini muusikaga. Galat juhtis näitleja Mait Malmsten (ja tema kaks "kurja" teisikut hologrammi näol).

Auhinnasaajad kategooriate kaupa

Konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ Tallinna parimad on järgmised õpetajad ja direktorid, kes on ühtlasi ka riikliku konkursi nominendid.

Tallinna aasta õpetaja 2014:

1. Helgi Palm, Tallinna Lauliku Lasteaed
  2. Karin Muldma, Tallinna Liivaku Lasteaed