ME OSALEME RAHVUSVAHELISES PROJEKTIS „KODURAHU“

27. septembril toimus suure rahvusvahelise projekti „Kodurahu“ kolmas ja viimane etapp. Osalesid 9 Tallinna kooli. Iga kool esitles võimalust, kuidas tutvuda lähemalt mõne maa kultuuriga. Teiste maade seas olid Valgevene, Moldova, Karjala, Burjaatia.

Projekti esimene etapp toimus juba 2014. aasta veebruaris, mil Eesti Tatariselts „Altõn“ kogus kooli aulasse 48 inimest. Oluline on, et kohtumisele tulid vaid need, kes soovisid projektis osaleda. Huviliste hulgas olid erinevas vanuses õpilased (viiendast kümnenda klassini). Peale tatarlaste kultuuri tutvustavat filmi, rääkisid selle vabariigi esindajad rahvariietest ja toitsid kohalolnuid hõrgutistega.Seejärel tegid lapsed rahvuslikul teemal illustratsioone, kirjutasid essee ja valisid lugemiseks välja enim meeldinud tatari poeetide luuletusi.

27. septembril toimusid raekoja platsil Õpetajate majas lõppkontsert ja osalejate autasustamine. Esseekonkursi võitis 11. klassi õpilane NIKITA PETROV.

ANASTASSIA VOZNJUK esines enda kirjutatud muusikaga laulu tatari poeedi M. Džalilja sõnadele „Ma mäletan“. Selle eest sai ta ka auhinna.

Rühm õpilasi, kes osalevad E. Küti draamaringis, esitas rahvusliku mõistujutu „ Kolm kotti kulda“.

Abilinnapea M.Kõlvarti allkirjaga aukirja projektis „Kodurahu“ osalemise eest säilitatakse meie arhiivis. AITÄH OSALEJATELE.