Totaalne etteütlus

Väljaspool Vene Föderatsiooni piire toimus Tallinnas üritus, mis koondas suure hulga vene keelt kõnelevaid ja armastavaid inimesi. 8. aprillil  2017 viidi läbi Tondiraba Jäähalli areenil ülemaailmne “Totaalne etteütlus”.

Tänavu osales etteütluse kirjutamisel 3000 inimest. Teksti luges ette Venemaa  rahvakunstnik Dmitry Kharatyan.

Tallinnas läks etteütluse korraldamiseks vaja 98 vabatahtlikku, kes tegid kaks päeva ettevalmistusi: paigutasid areenile 350 lauda ja 1360 tooli, jaotasid blankette, pastakaid, planšette ja märke. Vabatahtlike hulgas oli palju Tallinna Läänemere  Gümnaasiumi õpilasi. Meie õpilased mitte ainult ei aidanud etteütlust korraldada, vaid ka võtsid selle kirjutamisest aktiivselt osa. Etteütlusel osalenud õpilaste arvu poolest jäime teisele kohale, kuna Linnamäe Vene Lütseumist oli kohal 350 õpilast.

Meie koolist oli ametlikult registreeritud 250 osalejat. Samas osales veel mitteametlikult hulk 3.- 6. klasside õpilasi ja lapsevanemaid.

See päev oli tõeline pidupäev, mis ühendas meid kõiki.

Sellistel hetkedel, olles ühises rivis, tunned uhkust oma kooli üle.

Seda kinnitab ka õppealajuhataja Žanna Moleva tänuavaldus: “Suur tänu kooliperele, et üheskoos olime ja pidupäev õnnestus! “

IMG 1155  IMG 1151 image image 1   image 2  SAM 4845