Gümnasistideks saamine.

Läänemere  gümnaasiumi  vana  ja hea  traditsiooni  järgi , toimus  19.oktoobril  2017   kümnenda  klassi  õpilaste  pühendamine  gümnasistideks.

Pool  tundi enne  esimest  tundi  üheteistkümnenda klassi õpilased olid  valmis  vastu  võtma  gümnaasiumi  kandidaate. Kooli  fuajees  oli  kuulutus , mis  teatas, et  „ seoses  võimsa  konkurendi   tekkimisega  haridussfääris,  kuulutatakse  välja   õpilaste  totaalset   mobilisatsiooni  kooli  kaitsmiseks“. Kümnenda  klassi  õpilasi  jägati  viieks  rühmaks: „Snaiperid“, “Medpataljon“, „Läänemere  laevastik“, „Väliköök“, „Sõjaväeansambel“ ja  seletati, mis  neid  ootab  edasi. Igal  vahetunnil  vanemate  klasside  õpilased  korraldasid  erinevaid  katseid  kandidaatitele. Peamine  tseremoonia  toimus  neljanda  vahetunni  ajal. Kandidaadid läbisid  lõbusa takistustee  selleks, et jõuda  aulasse. Uus  õpilaskollektiiv  tutvustas  oma  klassi  presintatsiooniga, kus õpilased  olid  siirad  ja  mitmenäolised. Õpilased  kinnitasid, et  oskavad  palju. Vaatame!  Programmi  lõpus  oli   suurepärane  tantsunumber.  Siis  õpilased  ütlesid  vandetõutuse ja  lubasid, et  ei  kirjuta  maha, õpivad  ausalt  ja  iseseisvalt, põhjuseta  ei puudu  koolis,  lubasid  armastada  kooli  ja  austada  õpetajaid. Oli  oli  ka  teine  osa, õhtune. Ta  oli  haarav, huvitav  ja  saladuslik.

Autorid: 10.klassi  õpilased Veronika  Šeršneva,

Karmen  Babitš,

Alina  Smirnova,

Laura  Paulman.