Reis vanalinna legendide maailma.

Emakeepäeval, 14.märtsil  2018,  Tallinna  Läänemere  Gümnaasiumis   toimus  huvitav  reis  Tallinna linna  legendide  maailma ja 3.klasside  õpilased said  süveneda  keskaegsasse  pealinna  ajalukku. Koos  Läänemere  gümnaasiumi õpilastega reisisid  ka  Mahtra põhikooli, Pae gümnaasiumi, Kuristiku gümnaasiumi, Lasnamäe  gümnaasiumi  ja Laagna gümnaasiumi  õpilased.

Võistkondade  teejuhiks  oli  igavene  linnavaht  Vana  Toomas, kes  mitu  sajandit  jälgib  ja  kaitseb  linnaelanikke. Ta oli  Paksu  Margareeta  ja  Pika  Hermanni  armastuseloo tunnistajaks, ta  jälgis,  kuidas  Olev  ehitas  kõige kõrgemat  vanalinna  kirikut, kuidas  apteekri  õpilane  Mart  valmistas uut ravimit  -  martsipani, mis tõi  Tallinnale  kuulsuse. Vana  Toomas  nägi,  kuidas  Kiek in de Köki tornivaht  valetas oma  naisele. Ja tänapäeval, igal  sügisel, ta näeb, kuidas   Ülemiste  Vanake  tuleb  linnaväravate  juurde ja  küsib:“ Kas  Tallinn on  juba  valmis?”

Vana  Toomas  hiljuti  kuulis, et  tänapäeva  lapsed ei  tea  meie  linna  legende ja seepärast  tuli  meie  kooli  kohtuma  lastega. Noored   reisijad  alustasid  oma  huvitava  reisi  minevikku. Iga   võitkond  pidi  tutvustama  ühe  Tallinna  linna  legendi, ületama  erinevaid  takistusi  ja  lahendama  mõistatusi. Õpilased  tõestasid  Vana  Toomasele, et  nad  teavad    linna  legende  ja armastavad  oma  kodulinna.

Kõik  osavõtjad  said  positiivseid  emotsioone  ja  kingituseks  raamatu  “Vana  Tallinna  legendid”.

Suur  tänu   kõikidele  osavõitjatele!

Täname  ürituse  organisaatoreid – Ljudmilla  Zarina, Anna  Holina, Oksana  Kokina, Inge  Tihhomirova,  Anne  Sele, Merle  Rebane.

Galerii

iXiehtv91hc