Abilinnapea ühiskonnaõpetuse tund.

Meie  gümnaasiumis  29.märtsil  2018  toimus  ühiskonnaõpetuse  tund 11. ja 12.  klasside  õpilastele, mille  viis  läbi  Andrei  Novikov.

„Tere, minu  nimi on  Andrei!“- just  nii alustas  riigiametnik  tundi.  Andrei  Novikov  rääkis  iseendast, oma  haridusteest, ametikohtadest, kus ta  oli  töötanud. Täna on  ta abilinnapea ja  koordineerib  Tallinna  Linnaplaneerimise  Ameti  tegevusvaldkondi. Enne  seda  töötas linnakantseleis, oli Lasnamäe  Linnaosa  Valitsuse vanema  asetäitja ja  Kristiine  Linnaosa  Valitsuse  vanem.  Lõpetas  Prantsuse  Lütseumi  ja kõrghariduse  sai  Kõrgemas  Majanduskoolis, Sisekaitseakadeemias ja magistratuuri  lõpetas  TTÜ-s.

Külaline  jutustas  Eesti administratiivreformist, Tallinna  linna  juhtimisest  ja linna  2018. aasta  eelarvest. Andrei  Novikov  võrdles  riigi  ja  linna võimu  korraldust  ja  märkis, et  nad  on  sarnased. Ütles  ka  ühest  Linnavolikogu  probleemist – ühe  inimese  arvamus  ei  saa  erineda  fraktsiooni   liikmete  arvamusest. Härra  Novikov  rõhutas,et  linna  eelarve  on  kõige  tähtsam  dokument  nii  riigis,  kui  ka  kohalikus   omavalitsuses. Seletas,  et  linna  jaoks on  väga  tähtis  linnaelanikke  arv, sest  mida  rohkem  on  elanikke,  seda  rohkem  raha  laekub  linne  eelarvele.

Vestluse  lõpus  õpilased  palusid  täpsustada  informatsiooni  lemmikloomade  pidamise  ja  meelelahutuse  maksudest, millest  rääkis  kõneleja. Kooli  õppealajuhataja   Žanna  Moleva   tundis  huvi  selle  vastu, mille  üle  paegu  „valutab  pea“  abilinnapeal. Meie  külaline  jutustas, et  mõned  arhitektuursed   projektid ,  mida  praegu  viiakse  ellu  on  ilusad  paberi  peal,  aga  on  kallihinnalised ja  nende  seas  on  Gonsiori  ja  Ahtri  tänavate  rekonstrueerimine.

Peab  märkima, et ühiskonnaõpetamise  tunni  läbiviimise  initsiatiiv  tuli   meie  külalise  ja  linnapea  Taavi  Aasa  poolt.

Peale  kohtumist  Andrei  Novikov  ütles, et  heameelega  tuleb  veel  kord  meie  kooli.

Autor- Tatjana  Oleševitš, 11. klassi  õpilane.

xUmS7YGdSXc  eBgtU6CNYE4  RokGIIJXIEY  sCkFlt8cRUg