Tallinna Läänemere Gümnaasiumi seiklusrada

2018. aastal  Läänemere  gümnaasium  liitus  programmiga “Liikuma  kutsuv  kool”,mille  eesmärgiks on  laste  ja  noorte  inimeste  vanuses  5. – 17.aastat  aktiivne  liikumine  minimum  60  minutit  päevas.

Programm  on  välja  töötatud   Tartu  Ülikooli  teadlaste  poolt  2016. aastal. Alguses  programmiga  liitus  10 kooli  Eestis.  2018. aastal  liitus  programmiga  veel  30  kooli, nende   hulgas  ka  meie  kool.

Muutused  on  nähtavad. Õpilaste  aktiivsust  toetatakse  nii  tundides  kui ka  vahetundides ( võimla  kasutamine, tantsuvahetunnid, mängud) . Tänu  Tallinna  linna  Haridusametile  meie  gümnaasiumis  on  loodud  lisa  võimalused  õpilaste  aktiivsuse  tõstmiseks.

2019.aastal  koolikoridorides  paigaldatakse  ronimisseinu. Kool  tellis  ka  lauatenniselaudu, mida  paigaldatakse  üks  kooliruumides  ja  teine  kooliõues.

6. detsembril  2018  meie  koolis  toimus  seiklusraja  pidulik  avamine. milles  osalesid  kooli  töötajad, õpilased, Tallinna  Linnapea  asetäitja  Vadim  Belobrovtsev ja  Linna  Volikogu  esimees  Mihhail  Kõlvart. Gümnaasiumi  direktor  Deniss  Presnetsov, ÕOV president  Sander  Sas  ja  õpilaste  esindaja  lõikasid  läbi  sümboolse  lindi  ja  Läänemere  seiklusrada  oli  avatud.

Valeria  Kolõškova

10.b  klassi  õpilane