Tuntud poliitiku ühiskonnaõpetuse tund.

18. jaanuaril  2019 Tallinna  Läänemere  Gümnaasiumi  külastas  Tallinna  Linna  Volikogu  esimees  Mihhail  Kõlvart, kes  viis  läbi  lahtise  ühiskonnaõpetuse  tunni  11. ja 12. klassi  õpilastele.

Kohtumine  oraatoriga,  kes suurepäraselt valdab  sõna, on  alati  õppetund  ja pidu  korraga. Tunnis  räägiti  valija  staatusest, valija  veendumustest, valiku  õigusest  ja  teadmiste  tähtsusest  iga  noore  inimese  elus. Mihhail  Kõlvart  arvab, et  inimene  saab  täiskasvanuks  mitte  siis, kui  saab  18  või 21aastaseks,  vaid  siis  kui  ta  teab, mida  ta  tahab  elust, oskab  otsustada  ja  võtta  enda  peale  vastutuse. Ei  tohi  unustada, et  inimese  elu  on  igapäevane  valik.

Vestlus  hariduse  tähtsusest  oli  huvitav  ja  avameelne. Poliitik  esitas  õpilastele  küsimuse,kas  nendeni  on jõudnud  arusaamine  milleks  nad  käivad  12  aastat  koolis. Ta  ise  vastas, et  sai  sellest  aru  allas  siis kui  lõpetas  kooli. Kõneleja  arvab, et  kõik  mida  õpetab  kool,  läheb  elus  vaja. Õpilased  avaldasid  arvamuse, et kooliprogrammi  tuleks  koondada.  Paljud  lõpetavad  kooli  19aastasena. Külalisele  meeldis see ,et  õpilased  mõtlevad  tulevikust ja oma eluajast.

Edasi  ühiskonna  tegelane  jutustas  oma  karjäärikasvust. Ta  rääkis, et  lapsepõlves   koolis  teda  mõnitati  ja ta  ei  tahtnud  koolis  käia. Veel  koolis  ta  hakkas  tõsiselt  tegelema  spordiga  ja  15 aastasena sai  treeneriks  ja treenis  2  rühma, kus  oli  30  inimest. Sport  õpetas  teda  ennast  valitsema, tugevdas  distsipliini  ja  arendas  vastutustunnet.  Need  iseloomujooned  aitasid  tõusta riigitegelase  tasemele. Külaline  kutsus  sihikindlaid  õpilasi, kes  valdavad  keeli, tulevikus  minna  poliitikasse, kus  on  vähe  noori  ja  aktiivseid inimesi.

Kohtumine targa  ja  huvitava  inimesega  on  alati  vajalik.

Täname  vestluse  eest.

Karmen  Babitš