TOTAALNE ETTEÜTLUS

7.aprillil  2019  rühm  meie  kooli  õpilasi  ja  õpetajaid koos  gümnaasiumi  direktoriga  Deniss  Presnitsoviga  võtsid  vastu  ülemaailmse aktsiooni „Totaalne  etteütlus“ ametliku  delegatsiooni, mis  saabus 2019. aasta  totaalse  etteütluse  pealinna Tallinnasse.

Meie  10.klasside õpilased  esinesid  luulesõnaga ja  toetasid  E.Toomani  Vene  Kultuurikeskuse  juhti  loomingulist  sõnavõttu.

13.aprillil  2019  Tallinna  Läänemere  Gümnaasiumi  8.-12.klasside  õpilased  osalesid  igaaastasest  totaalsest  etteütlusest. Sel  aastal  see  oli  eriline  üritus,sest seekord  meie  armas  linn  Tallinn  sai  ülemaailmse  aktsiooni  pealinnaks. Meie  gümnaasiumi  õpilased  kirjutasid  etteütluse  Lasnamäe Kergejõustiku  Kompleksis,kus  teksti  luges  Venemaa  jalgpallikoondise  treener B.Tšerkessov, "Kalevi" spordiklubis  luges  teksti K.Käro  ja  Vene  Kultuurikeskuses  luges  teksti autor, vene  kirjanik  P.Basinski. Inimesi  ühendas  armastus  ja  lugupidamine  vene  keele  vastu.

Täname  kõike  aktsiooni  toetuse  eest, See oli  juba  kolmas  aasta  järjest ,kus  me  avaldasime  oma  armastust  emakeele  vastu.

Irina  Zuravljova

vene  keele  ja  kirjanduse  õpetaja