Tallinna päeva etteütlus

15.mail  2019  Tallinna  Vabaduse  väljakul  toimus  juba seitsmendat  aastat,  traditsiooniline  etteütlus  eesti  keeles  Tallinna  päeva  raames, milles  osales  1780  osavõtjat. Seega  oli  püstitatud  tanavune  osalejate  rekord. Käesolev  aasta  on  eesti  keele  aasta Meie  koolist  etteütlusest  võtisid  osa  7.,8. ja  10. klasside  õpilased. Saatjateks  oid   Ljudmilla žarina, Anna  Holina  ja Svetlana  Logussova.

Kirjutada  värskes  õhus  oli  päris  huvitav, sest  kõik  soovijad  ei  mahtunud ette  nähtud  telki. Etteütluse  teksti  lugesid  ette vigursuusataja  Kelly  Sildaru  ja  muusik  Reket. Tekst  oli  pühendatud  Tallinna  linnale, Eesti  riigi  saavutustele ja  eesti  keelele. Tekstis  oli 12  lauset. Mis  ei  olnud  omavahel  seotud. Etteütlus  kestis  25  minutit ,loeti  teksti  väga  kiiresti  ja  see  tekitas raskusi  kirjutamisel. Meie  arvates  tekst  oli päris  kerge. Kontrolliti  ortograafia  ja süntaksi  reegked, sõnade  kokku – ja  lahku kirjtamist.

Teksti  näide.

“Et  panna  ennast  proovile  eesti  keele  õigekirja  tundmises. Kirjutan  15.mail,Tallinna  päeval, koos  paljude  teiste  huvilistega  etteütlust”

Üritus  oli  hästi  organiseeritud.Kingitused  olid  meeldivad. Loodame,et  järgmisel  aastalsaama  osaleda  selles  aktsioonis ja      seega  demonstreerida  lugupidamist  eesti  keele  vastu.

10. klasside  õpilased

диктант