Läänemere gümnaasiumi juubel

Tallinna  Läänemere  Gümnaasiumis  14.-18. oktoobrini  2019  toimusid  pidulikud  üritused, mis  olid  pühendatud  meie  kooli  30.aastapäevale. Selleks  sündmuseks  õpetajad  ja õpilased  valmistusid  mitu  kuud. Meie  kallis  kool  oli  sünnipäeva  ootel!

Piduliku  nädala  jooksul  7.b klassi  õpilased viisid  läbi  tutvustavaid  meie  kooli  ajaloo  klassijuhatajate tunde  4.-10.klassides. Õpilased  jutustasid  meie  koolielu  huvitavatest  faktidest, traditsioonidest, klassi – ja  koolivälisest tegevusest, meie  õpilaste  võitudest  ja toredatest  õpetajatest, edukatest  gümnaasiumi  õpilastest  ja  tuntud  vilislastest  nii  Eestis kui  ka  väljaspoolt  kodumaad. Õpilased  jutustasid  ka  meie  kooli  direktoritest. Presintatsiooni  ajal   kuulajad  otsisid ühe  sladi  peal  meie  kooli  direktorit  D.Presnetsovi. Raskus  oli  selles, et fotol  ta oli  veel   meie, Tallinna  65. Keskkooli,  õpilane… Kokku  viidi  läbi  25 tundi! Täname  7.b klassi  õpilasi  läbiviidud  tundide  eest.

Piduliku  nädala  jooksul  toimusid  juubelikontserdid  1.-12. klassidele. Suur  tänu  õpetajatele, kes olid  kontserdite  organisaatorid- N.Ivaškiva, I.Korabljova, J.Rõbalko.

Eraldi  tuleb  märkida  piduliku  nädala  viimast päeva, 18. oktoobrit. See päev  oli  tähtis mitte ainult  kooliperele, vaid  ka  meie  kooli  endistele  õpetajatele,  kes  tulid  kooli ,et  meenutada  imekaunist  aega kui  nad  töötasid  Tallinna  Läänemere  Gümnaasiumis. Meie  kooli õpetajad  võtsid  soojalt  vastu  külalisi.

Esinemise  stsenaariumi  koostas  11.b  klassi  õpilane  J.Aleksejenko  oma  meeskonnaga,kuhu  kuulusid  A.Šehali, D.Jänes, K.Gribatšov,R.Fjodorov õpetajate  V.Veressenko ja S.Logussova  juhtimisel. Suureks  elamuseks  oli esitatud  ümbertehtud  laul  “Ma valin  TLG”,mille  sõnad  kirjutasid  V.Veresenko ja  J.Aleksejenko. Seda  laulu  esitasid  10.-12. klasiide  õpilased.

Kõlas  laul ”Kui noored  me  olime…”õpetajate  J.Rõbalko, T.Karavajeva, I.Žuravljova, M.Pisarevskaja, J.Beljajeva  ja J.Vassiljeva  esituses, mida  saatis  arhiivi  fotodest presentatsioon.

Väga  hästi  esines “JOY” rühma  väikesed  tantsijad.Šedöövri  koreografiks oli A.Makarov. Täname  meie  tantsijaid toreda  kingituse  eest. Suurepärane  oli  võimlejate  esinemine  V.Bogdanova  juhtimisel. Oma  esinemisega  nad  andsid vaatajatele  positiivset  impulssi.

Meie  õpetajad  ei  väsi  meid  imestama!  Seekord  oli  õpetaja  J.Tšumak fantastiline  tants  laulu  “Sütita!” saatel.Tantsisid õpetajad  ja laulu  esitasi õpetajad I.Žuravljova  ja  M.Pisarevskaja. Esinemine  meeldis  kõigile.

Eraldi  tahaks  tänada 11.ja 12. klasside  õpilasi, kes  näitasid  meie  õpetajaid-päästjaid  ja  S.Pehenko, kes  mängis  kehalise  kasvatuse  õpetajat O.Sedletski.

Ürituse  lõpus  esitati koos  laulu  “Me oleme koos”, mis  on  pühendatud  meie  koolile.

Täname  õpetajat  V.Veressenko  tõelise toreda  peo  eest meie  kooli  õpilastele, õpetajatele  ja endistele  õpetajatele.

Sännipäeval on kombeks  kinkida  ja  saada  kingitusi. Kõik  meie kooli õpilased said šokoladitahvleid.

Õnnitleme kõike  kooli  30.juubeli  puhul!

Irina  Põdermaa, V. Kolõškova

11.b klassi  õpilased