e-Õpilaspilet

1. septembril 2020.a alustas Tallinna Läänemere Gümnaasium koostööd InDeal OÜ-ga, mis varustab koole "elektrooniliste" õpilaspiletitega. See ettevõte annab õpilaspileti kasutamise võimaluse ka nutitelefoni rakenduse kaudu nii õpilastele kui ka vanematele.

Kool väljastab esma- (1. ja 10. klassised) ja korduvõpilaspileti (4. ja 7. klassides asendamisel või defektiga) tasuta ning tellimus tehakse infojuhtide kaudu (praegu sellega tegeleb See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ). Kui õpilane lõhub või kaotab õpilaspileti, tellib vanem uue ise ja maksab selle eest elektroonilise keskkonna kaudu.

Duplikaadi tellimuse jaoks ning õpilaspileti tellimusele nendele, kes on tulnud teisest koolist, vanem täidab kohustuslikud lahtrid iseseisvalt ja laadib lapse foto üles InDeali süsteemi. Pärast seda on võimalik teha tellimust.

Digitaalne dokumendifoto on:

• värviline
  • minimaalse resolutsiooniga 1300x1600 pikslit
  • minimaalse suurusega 1 MB ja maksimaalse suurusega 5 MB
  • pildiformaadis JPG või JPEG
  • mitte vanem kui kuus kuud

Nõuetekohasel dokumendifotol on inimest pildistatud:

• otsevaates (pea ei tohi olla viltu ega kallutatud)
  • neutraalse ilmega
  • avatud silmadega ja suletud suuga
  • nägu fookuses ja selge detailsusega
  • nii, et nägu moodustab 70-80% foto kõrgusest
  • ühetoonilisel heleda värvusega (soovitavalt hallikal) taustal
  • ilma varjudeta (nt taustal, näol)
  • soovitatavalt ilma prillideta või nii, et prilliklaasid ei peegeldada valgust.
  • ilma peakatteta, peakaunistusteta

Dokumendifotoks ei sobi:

• skaneeritud, arvuti või telefoniekraanilt pildistatud foto
  • selfi (foto, kus inimese näokujutis on peegelpildis)
  • töödeldud, udune, mustvalge foto
  • foto, kus varjud langevad näole või taustale
  • looduses, kirjul või tumedal taustal või mujal tehtud foto, mille taust ei ole ühes toonis
  • foto, millel on ka teised inimesed, objektid või nende varjud
  • foto, kus inimest on pildistatud nii, et nägu moodustab vähem kui 70-80% kogu foto kõrgusest (kaugemalt või täispikkuses tehtud foto).

Kõigi õpilaspiletiga seotud küsimuste korral kirjutage palun See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  või https://www.idnetwork.eu/et/contact-us/.