Mäng „ Minu Eestimaa“

18.veebruaril  2020 Tallinna  Läänemere  Gümnaasiumis  toimus  intellektuaalne  mäng  „Minu  Eestimaa“. Igaastane  linna  üritus  toimub  alates  2013. aastast. Ürituse  eesmärk  -  tutvuda  oma  kodumaaga. Seitsmendale  mängule tulid  külalised 4st  koolist: Tallinna  Tõnismäe  Reaalgümnaasiumist,Tallinna  Pae  Gümnaasiumist, Tallinna Lasnamäe  Vene    Gümnaasiumist  ja  Tallinna  Mahtra  Põhikoolist. Meie kooli  esindasid  9.v ja g klassi  õpilased.

Viktoriin  koosnes  kahest  osast. Pakutud  oli  kuus  teemat : kultuur, sport,       loodus, ajalugu, geograafia. Kõige  edukamad  olid  Tõnismäe  Reaalgümnaasiumi  õpilased.

Igal  aastal  mängu tingimused  ja  ülesanded  muutuvad  raskemaks.“ Õpilased  valmistusid  mänguks  väga  hasti“-ütles  Svetlana  Logusova,kes  on  mänguorganisaator  ja  projekti  autor.“Küsimused  olid  rasked, aga  õpilased  vastasid  õigesti. Meie  õpilased  kõige  paremini  vastasid  ajalooküsimustele.   Tahaks  märkida  õpilaste  korralikku  käitumist, tähelepanu  ja aktiivsust“.

Esimese  koha  mängus  saavutasid  Tõnismäe  Reaalgümnaasiumi  õpilased,  teise  koha  -  Pae  gümnaasiumi  õpilased  ja  kolmanda  koha-Mahtra  põhikooli  õpilased.

Mängu  „Minu  Eestimaa“ osavõtjatele  auhindu  eraldas Lasnamäe  Linnavalitsus.

Täname koolide  võistkondi   osavõtu  eest  mängus  ja  Tallinna  Läänemere  Gümnaasiumi  8 ja 9 klasside  esindust   mängu  organiseerimise  ja  läbiviimise  eest.

Viktoria  Ševtšenko

9.A klassi  õpilane